Metoda: Cesta pod vědomí

Popis metody

Dlouho očekávaná metoda: CESTA POD VĚDOMÍ, která je speciálně vytvořená pro hlubinnou práci s podvědomím, otvírá své brány nově příchozím studentům, jež mají zájem se tuto metodu naučit a skrze ni provázet druhé, nebo pomáhat sobě.

Metodu jsem vymyslela zhruba před 5 lety. Byl vytvořený tým lidí, se kterými jsme metodu zkoušeli, testovali a zkoumali nejdříve na sobě a potom na zájemcích. Metodou prošlo několik dobrovolníků, než se dostala mezi lidi. Na tuto metodu jsem opravdu hrdá, protože jako jedna z mála kombinuje vše potřebné, pro hlubokou práci se sebou. Tato metoda vás nejen dovede do podvědomí, ale dá vám prožít i to, co potřebujete ke změně. Dá vám prožít nové emoce.

Kombinuje několik metod dohromady jako meditace, vizualizace, konstelace, metodu RUŠ, kineziologii, terapii. Zkrátka a dobře, to nejlepší z každé metody je spojeno do jediné, hlubinné a silné metody, kterou jsem nazvala CESTA POD VĚDOMÍ.

Kde metoda pomáhá?

Metoda se dá zacílit například na léčení traumat, můžete ji použít na transformaci starých nefunkčních a naučených vzorců chování u kterých víte, že je máte naučené od své rodiny, ze svého dětství. Také pomáhá podívat se na věci z jiné perspektivy a tím pomáhá měnit nefunkční víry za nové. Výborná je pro práci s emocemi, nepříjemné, silné a negativní emoce, dokáže transformovat a zároveň pomáhá rozciťovat nové emoce potřebné ke změně v přítomnosti. Umí pomoci s transformací negativních emocí, které jsou vnímány jako jedny z nejhlubších a to: bezmoc, beznaděj, zrada, nenávist. Když se rozhodnete udělat za něčím v životě tlustou čáru, chcete pustit to, co vám již neslouží a posunout se dál, ucítit smíření, přijetí a pochopení můžete se také vrhnout do hlubiny metody a prožít si neopakovatelný zážitek. Možností, jak ji využít je nespočet.

Průběh výuky

Metoda se bude vyučovat vždy celou sobotu, zatím po dobu 5 sobot, přičemž první sobota bude pro ty, kteří se chtějí podívat, jak funguje, vyzkoušet si, osahat si jí a rozhodnout se, jestli je pro ně ta pravá. Potom první stupeň výcviku a druhý stupeň bude již učení se principům samotné metody se závěrečným osvědčením o výcviku metody.

Výcvik metody 1. Stupeň: UČEŇ

Výcvik metody první stupeň znamená, že budete aktivně zapojování do této metody, zkusíte si více rolí, včetně role klienta, abyste zjistili, co vám sedí a našli svůj vlastní potenciál, který se může dále rozvinout. Výcvik prvního stupně je vhodný i pro ty, kteří se nebudou chtít metodou dále zabývat, ale chtějí využít její potenciál pro své vlastní léčení a zároveň být nápomocní pro léčení druhých, kteří jsou součástí skupiny.

V tomto prvním stupni výcviku metody si každý zažije, jak metoda funguje. Dozvíte se, jak vznikla a proč, pochopíte principy, se kterými pracuje.

Termín konání

 • 7.10.2023 – Ukázková hodina
 • 28.10 2023
 • 11.11 2023
 • 25.11 2023
 • 9.12 2023

Výcvik metody 2. Stupeň: UČITEL

5 + 2 sobot během měsíců leden až květen 2024 (termíny upřesníme a doladíme v průběhu výcviku), ve kterých se budete učit už prakticky všechny výhody metody, úskalí, na co si dát pozor, teoretické znalosti pro vedení této metody ve všech rovinách. Na konci výcviku druhého stupně budete schopní sami provést metodou člověka, nebo být nápomocní v jiných rolích, které metoda nabízí.

Část metody: CESTA POD VĚDOMÍ zahrnuje mnoho možností a rovin, kde se můžete uplatnit a zároveň jedna z těchto rovin je rovina konstelací, což znamená hraní rolí, které klient potřebuje pro své léčení, posun v před a zvědomení si důležitých věcí. Každému z vás může sedět něco jiného, někdo se najde v provázení, někdo v hraní rolí, někdo jiný v procesu povídání a sdílení. Jelikož má tato metoda několik fází, najde si v ní své místo každý, a to podle darů a talentů, které jsou mu přirozené.

 1. První fáze metody je vedení rozhovoru, na kterém se zjistí, co člověk potřebuje a chce řešit, na co je připravený. Naučíte se, jak vést rozhovor, jak ho zacílit na potřebné informace.

 2. Druhá fáze je příprava rolí, na které se společně s klientem domlouvá, jaké role, kdo bude zastávat.

 3. Třetí fáze je meditace, na které můžete figurovat jako průvodce.

 4. Čtvrtá fáze je vizualizace, která bývá propojena s meditací a provádí ji stejný průvodce, který provází meditací.

 5. Pátá fáze je aplikace rolí, kde se lidem zviditelní jejich problémy skrze hraní rolí.

 6. Šestá fáze je náprava, ve které se společně s klientem hledáte nápravu vzniklého problému.

 7. Sedmá fáze je prociťování a prožívání nápravy, kde si klient prožívá změny skrze nové emoce, které cítí a které během procesu nastali.

 8. Osmá fáze je společné ukončení a sdílení zážitků.

Délka samotné metody se odvíjí od obtížnosti a hloubky problému každého člověka. Většinou se však pohybuje od půl hodiny do cca třech hodin maximálně.

Na konci učitelského stupně dostane osvědčení o absolvování této metody, který říká že tuto metodu umíte natolik, že ji můžete používat pro své účely, pro klienty, kteří si zvolí tuto cestu a také vás opravňuje ji šířit dál, jako metodu s názvem: CESTA POD VĚDOMÍ, tvůrce Mgr. Veronika Pešková

Pokud skupina nebude připravená složit závěrečné zkoušky, můžeme na základě společné dohody prodloužit délku výcviku na potřebnou dobu tak, aby si byli všichni účastníci jistí.

Bonus

Ve druhém stupni výcviku se jako bonus naučíte upravenou a rozšířenou verzi metody KPP, což je metoda sloužící pro práci s emocemi vzteku, zlosti, nenávisti, agrese a hněvu. Pro tuto metodu využijeme celkem dvě soboty z celého výcviku.

Termín konání

5 + 2 sobot během měsíců leden až květen 2024 (termíny upřesníme a doladíme v průběhu výcviku).

Cena

Ceny jsou rozděleny do čtyřech skupin tak, aby si každý mohl vybrat to, co mu vyhovuje.

 1. Cena kompletního výcviku čili celkem 12 sobot. V tomto kompletním výcviku je úvodní hodina, první stupeň výcviku metody, druhý stupeň výcviku metody, osvědčení o absolvování metody, výcvik bonusové metody KPP, což je metoda pro práci s emocemi vzteku a zlosti její rozšířená verze.
  Zvýhodněná cena pro vás za kompletní výcvik metody CESTA POD VĚDOMÍ: 18.000 Kč

 2. Cena ukázkového dne, jako samostatné jednotky, který se koná 7.10 2023, přičemž vás k ničemu nezavazuje a sami se můžete podívat a rozhodnout, zda je metoda pro vás tím pravým a budete chtít se jí naučit.
  Cena pro vás za ukázkový den: 2200 Kč

 3. Cena samostatného prvního stupně výcviku čili celkem 4 soboty plus ukázkový den zdarma. Tato část výcviku je vhodná pro ty, kteří nechtějí metodu využívat pro práci s lidmi, ale chtějí ji použít pro svůj osobní rozvoj a zároveň být nápomocní pro osobní rozvoj druhých. Skrze metodu se hodně naučíte, hodně si zažijete a pochopíte.
  Cena prvního stupně spolu s ukázkovou hodinou: 10.000 Kč.

 4. Pro ty, co nemají peníze a mají o výcvik zájem: Výcvik je možné platit zvlášť, a to po jednotlivých dnech (sobotách) a to vždy před samotným sobotním výcvikem.
  Cena jedné soboty je: 2000 Kč.

Co cena nezahrnuje?

V ceně není zahrnutý pronájem prostor.

Cena za pronájem se bude platit dle počtu lidí přímo na místě v hotovosti.

Většinou se pronájem prostor v Olomouci na celý den pohybuje, kolem 4000 Kč, což při minimálním počtu pěti lidí vás jedna sobota vyjde na cca 800 Kč.

Kde se bude konat?

Waldorsfká škola
Tomkova 420/48, Hejčín – Olomouc

ateliér (109 m²) s výhledem na Olomouc

Jak probíhá výuka?

Potkáme se vždy v domluvený den ráno.

 • Od 9.00 hod. začíná ranní blok do 13.00 hod s krátkými přestávkami na občerstvení.
 • Od 13.00 – 15.00 je pauza na oběd, relax a odpočinek.
 • Od 15.00 hod – 18.00 hod odpolední blok, který je zakončený sdílením prožitků, uvědoměním, postřehy a nápady.

Jak se přihlašovat?

 1. Zašlete email na: akce@veronikapeskova.com, do předmětu emailu vložte: Přihláška: Metoda cesta pod vědomí

 2. Uveďte, o jakou verzi výcviku metody máte zájem. Zda chcete ukázkovou hodinu, nebo první stupeň výcviku, nebo chcete absolvovat kompletní výcvik, nebo chcete platit každou hodinu zvlášť.

 3. Po obdržení potvrzení budete vyzváni k uhrazení vámi zvoleného způsobu placení.

Leták k metodě

Sdílejte článek:

Facebook
Email
Tisknout

Sdílejte článek: