Workshop: Práce s panikami, úzkostmi a strachy v terénu

Popis workshopu

Chcete si odpočinout, načerpat síly, přijít na jiné myšlenky, a ještě k tomu se naučit pracovat se svými strachy, úzkostmi a panikami?

Pokud je odpověď ano, zveme tě na společný pobyt stejně smýšlejících lidí, kteří mají podobné problémy jako ty. Zveme tě na pobyt, kde se naučíš pracovat s úzkostmi, strachy a panikami, a to nejen teoreticky, ale přímo prakticky v terénu.

Když se zeptáte úzkostných lidí, v čem vidí největší problém při práci se svými nemocemi, většina z nich by vám řekla, že jsou na to sami, že někteří blízcí lidé o jejich problémech ví, ale většina lidí ani neví, že si něčím prochází, že něco tak těžkého prožívají, nebo že si to lidé neumí představit, co tato nemoc je, a proto mají potřeby zlehčovat situace pro úzkostnáře těžké. Ti, co nikdy neměli úzkosti, strachy, nebo paniky si neumí představit, jak je těžké, když to na člověka přijde. Všechny signály v těle člověku velí uteč, jak nejdál můžeš a už se nejraději nikdy na to místo, nebo do té situace nevracej. Jenže co když se do té situace potřebujete vrátit a vypořádat se s tím. Co když se právě nejde jednoduše zbavit věcí, které úzkosti, paniky a strachy vytvářejí, nebo nejde ta místa obejít, protože jsou přirozenou součástí každého člověka, jako obchoďáky, městská hromadná doprava, jezení na veřejnosti, větší množství lidí, výtahy, výšky, opuštění domova, bouřky, pavouci a mnohé další.

Pokud člověk prožívá tyto nemoci, bývá to velmi náročné pro jeho život, který je kompletně přizpůsobený potřebám člověka. Jenže přizpůsobovat život úzkostem a panikám bohužel neznamená, že ze života tyto nemoci zmizí, ale spíše ještě mají tendence se dále rozlézat na další situace, místa a lidi.

Na čtyřdenním pobytu se naučíš se svými strachy, úzkosti a panikami pracovat, a to aspoň do takové míry, že budeš schopný v náročné situaci vyhodnotit co máš udělat, jak se máš zachovat a jak přesně v tu chvíli ze sebou pracovat, aby když se objeví úzkost, panika, nebo strach si celou situaci zvládl projít co nejlépe a nejpohodlněji. Do svého života dostaneš průvodce, který ti řekne, co a kdy máš přesně dělat, aby to pro tebe bylo jednodušší a příjemnější.

Moje centrum Vše-vědomí skrze které pořádám výcviky, workshopy a semináře je akreditované a je to v pořadí celkem třetí ročník workshopů, seminářů a různých výcviků pro lidi trpící úzkostmi, panikami a strachy. V letošním roce tomu přibyl workshop, na kterém se budou úzkosti, strachy či paniky zpracovávat v terénu a o kterém si nyní čtete.

V letošním roce jsem také získala akreditaci na program: změň svůj život „úzkostnáři“, který bude probíhat od nového roku 2024 pravidelně jednou za měsíc.

Jak bude workshop probíhat?

Samotný pobyt je rozdělený na tři části, a to ranní, odpolední a večerní blok. Každý z těchto bloků slouží k jinému účelu.

 1. Ranní blok je zaměřený na sdílení, vyprávění svých příběhů, pochopení celého problému, kde vznikl, jak vznikl a proč vznikl. Součástí ranních bloků je vždy přednáška, která se týká daného tématu a která tě připraví na odpolední blok v terénu. Tento ranní blok slouží k učení se, pochopení své nemoci a vytváření si potřebného nadhledu nad celou situací.

 2. Odpolední blok je zaměřený na práci s úzkostmi, panikami a strachy v terénu. Využijete v něm informace, které se naučíte v ranních blocích. Tento blok bude probíhat tak, že skupinka lidí s podobnými, nebo stejnými problémy pojede, nebo dojde na místo, kde je hranice vzniku úzkosti, paniky nebo strachu a na tomto místě začnete společně s průvodcem zpracovávat své myšlenky, emoce a pocity fyzického těla a postupně překonávat samotný problém, dokud jím neprojdete skrz, nebo si nedovolíte udělat krůček z komfortní zóny směrem ke zlepšení situace. Vše, co se bude dít v odpoledním bloku, je plně řízené možnostmi, schopnosti, ochotou a odvahou lidí samotných. Čili máte celý proces plně ve svých rukou a jen vy si řeknete, že právě nastal ten správný čas a jste připraveni se posunout dál. Vy sami si určíte jak daleko a kam. Z toho důvodu je celý pobyt pro vás velmi bezpečné, přívětivé a podporující prostředí, ve kterém si dovolíte dělat změny a vzájemně se podporovat v překonávání komfortní zóny. Odpolední blok je samotné srdce celého pobytu.

 3. Večerní blok je prostor pro vaši relaxaci, meditaci, cvičení. Zkrátka ve večerním bloku si odpočine jak vaše mysl, emoce, tak tělo hlubokou relaxací skrze různé prostředky a techniky. Večerní blok vám pomůže vstřebat zážitky, uložit vše naučené, utřídit si myšlenky a emoce z toho, co se stalo během dne, dovolí vám vypnout a zrelaxovat.

 

Celý pobyt se přizpůsobí potřebám skupiny, přáním a požadavkům při práci s úzkostí, panikou a strachem. Proto přesný rozpis přednášek a časový harmonogram jednotlivých bloků se doladí dle potřeb konkrétní skupiny.

Pobyt je vhodný i pro rodiče s dítětem, který trpí úzkosti, strachy, nebo panikami. Pokud však budete chtít přihlásit dítě, je potřeba aby bylo starší jak 10 let a celý pobyt s ním absolvoval alespoň jeden z rodičů.

Pro koho pobyt není vhodný?

Pokud máte strachy, úzkosti, nebo paniky a nejste ochotní se sebou pracovat a jít do nepříjemných emocí a myšlenek skrze situace. Pokud nejste ochotní narušovat si komfortní zónu a posouvat hranice, nebo pokud si nechcete o těchto tématech povídat, nebo se o nich učit. Pokud máte rádi svůj bezpečně poskládaný život a bojíte se změn takovým způsobem, že vás změny nelákají.

Pokud však čteš informace k tomuto pobytu a dostali se právě tobě do ruky, může to být pro tebe právě ona vytoužená změna, začátek nové cesty a možnosti, jak se svým životem pohnout vpřed. Čili jednoduše řečeno, nic není náhoda a ani tento pobyt ve tvých rukou není náhoda.

Termín konání

 • 16.11. – 19.11.2023

 • příjezd ve středu 15.11. večerních hodinách, nebo 16.11 ráno (začínáme v 9.00 hod proto při příjezdu ráno zvažte v kolik hodin dorazit, aby jste se ještě stihli ubytovat a převléci)

 • odjezd z chaty 19.11 2023 do 14.30 hod (po obědě)

Místo konání

Velmi příjemné a malebné prostředí Penzionu nad Lípou, Plinkout 30, 783 86 Dlouhá Loučka

Lokalita je nedaleko Řešovských vodopádů čili kdo má rád turistiku, může projít okolí a bude pořád se na co dívat.

Cena workshopu

8.750,-Kč

Co je v ceně zahrnuto, co získáte?

Pronájem sálu po celou dobu pobytu.

 • Sál je dostatečně prostorný a vzdušný, velmi příjemný pro jakoukoliv práci.
 • K dispozici je dataprojektor, krb a ozvučení sálu.
 • Do sálu se vleze až 30 lidí sedících, 15 lidí cvičících.

Kompletní lektorské služby.

 • Komunitní kruhy, přednášky, meditace, aktivní účast při práci s úzkostmi, panikami a strachy se můžete těšit se mnou
 • Cvičení, jóga, přednášky, prací s úzkostmi strachy, nebo panikami vás bude provázet Ivana Hromková
Jmenuji se Ivana Hromková a v úzkostech a panikách jsem žila 10 let. Žila jsem život plný strachu z toho jít do obchodního domu, jet na dovolenou, spát mimo domov, měla jsem strach dělat pro lidi běžné věci, že budu mít paniku. Záviděla jsem lidem, že mohou žít svůj život a užívat si ho. Cítila jsem se být divná, že jako ostatní neprožívám radost z oslavy, netěším se na dovolenou, každá myšlenka na budoucí život a plány ve mě vzbuzovala paniky. Zažívala jsem pocity stagnace, zastavení v životě. Sice jsem měla vystudované školy, práci, partnera, ale v ničem z toho jsem nebyla šťastná a žila jsem ze dne na den.

Během této doby jsem si prošla pocity bezmoci, beznaděje z vyzkoušení mnoha metod a přístupů, které mi pomohli od těchto pocitů a úzkostí jen na chvílí utéct. S každým pokusem mi ubývala naděje na vyléčení. Až mě moje cesta zavedla k Verči, kde jsem se na terapiích dozvěděla, z čeho mé stavy vycházejí a dostala jsem do rukou metody, jak s tím pracovat a vyléčila jsem se.

Nyní pracuji na Krizové lince pro lidi ve strachách, úzkostech a panikách a pomáhám je lidem zpracovávat nejen po telefonu, ale také v terénu.

Absolvovala jsem výcvik v krizové intervenci a roční výcvik kouče transpersonální psychologie.

Za pomocí těchto výcviků a zkušeností bych vám ráda pomohla na vaší cestě do života bez úzkostí a panik
Ivana Hromková

Vybavení a používání vybavení chaty.

 • Toaletní potřeby, vybavení kuchyňky, rychlovarná konvice, mikrovlnka, lednice…
 • Stoly, židle
 • V teplých dnech je v zahradě k dispozici velký bazén na koupání.
 • Používání venkovního ohniště.
 • Parkování zdarma u penzionu.
 • Za příplatek je možnost zrelaxovat v sauně.
 • Energie (voda, elektřina) v ceně.
 • Celý penzion je uzavřený jen pro naši akci.

Dále získáte

Práce s lektory v terénu.

 • Každý den se potkáme společně v situacích, ze kterých cítíte své nepohodlí a situace jsou pro vás nekomfortní. Budeme se učit těmito situacemi procházet.
 • Pokud to bude umožňovat situace, tak na místo dojdeme, v opačných případech se na místa rozjedeme.

Každodenní přednáška na témata související s úzkostmi, strachy, nebo panikami.

 • Ranní bloky obsahují přednášky a sebe uvědomovací cvičení, které vás posunou dál.
 • Každý den je přednáška a cvičení na jiné téma.
 • Všechny znalosti a zkušenosti z ranního bloku využijete potom při práci v terénu.

Každodenní večerní meditace, nebo cvičení jógy. Relax, odpočinek, cvičení a meditace můžou být perfektním doplňkem pro práci s úzkostmi, strachy nebo panikami.

 • Meditace na utřídění a přijetí emocí, vizualizační techniky pro navození odvahy, nebo pro vzdání se kontroly a rezistence.
 • Cvičení jógy pro protažení těla, navození celkového příjemného stavu klidu a pohody.

Každodenní doprovod lektorů při práci s úzkostmi, strachy, nebo panikami v terénu.

 • Budete rozdělení do dvou skupin, které budou pracovat souběžně vždy s jedním lektorem.
 • Počet míst na chatě je limitován takovým způsobem, aby ve skupince s jedním lektorem byl vždy jen takový počet lidí, který umožní skupince pracovat velmi individuálně, osobně a hluboce s problematikou úzkostí, panik, nebo strachů.
 • Při pobytu dětí mladších 18 let, je nutný doprovod alespoň jednoho rodiče, který se bude aktivně účastnit všech přednášek a cvičení. Pokud chcete změnit děti, je potřeba nejprve změnit rodiče a jejich chování k dětem. I když se dítě naučí, jak se správně chovat v úzkostech a panikách, dovolí si do těchto situací jít, je nezbytná potom správná podpora okolí, kterou si lidé potřebují osvojit. Velmi často se totiž stává, že i když dítě, nebo i dospělý člověk udělá ve svém životě nějaké změny skrze práci se sebou, reakce okolí bývá ne vždy podporující a příjemná.

Co v ceně není?

V cenně není zahrnuto ubytování a strava.

Možnosti ubytování je hned několik:

 • První možnost ubytování je v samotném penzionu, kde je volných celkem 10 míst ve třech pokojích. Sprchy a záchody jsou samostatně hned naproti pokojům.
 • Penzion má dále jeden velký pokoj, kde se pohodlně vyspí až 8 lidí na madracích na zemi.
 • Další možnost je spaní na zemi v místnosti, kde bude probíhat přednáška.

V penzionu může přespat až 18 lidí.

 • Další možnost ubytování je v nedalekých penzionech nebo hotelích, kde už záleží čistě na vás, vašich potřebách a možnostech, který právě pro vás bude ten pohodlný penzion sloužící k přespání, který si zarezervujete.
 • Pokud jste otužilý, je možnost přespat i na zahradě ve stanu
 • Ubytování v penzionu na jednu noc 450 kč/osoba

V ceně není zahrnuta doprava, nebo doprava na místa, kde se bude pracovat s úzkostmi, strachy, nebo panikami.

V cenně není zahrnuto jídlo, ale místní lidé v penzionu jsou schopni připravit celodenní vegetariánskou nebo veganskou stravu. Je i možnost vaši stravu přizpůsobit různým dietním limitům. Celý pobyt je vegetariánský, či veganský.

 • Pokud přemýšlíte, že byste si sami vařili pak na chatě je menší kuchyňka s ledničkou, mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí. Sporák na vaření není k dispozici.


Cena plné penze vegetariánské či veganské stravy je 500 Kč/ den/osoba.

Cenu za ubytování a plnou penzi hradíte v hotovosti na místě majitelům chaty.

Přihlášení na workshop

Přihlašovat s můžete již nyní a to tak, že vyplníte závaznou přihlášku, kterou odešlete na email: akce@veronikapeskova.com

V této závazné přihlášce prosím uveďte:

 • Chcete být ubytování v penzionu ANO/NE
 • Máte zájem o plnou penzi? ANO/NE
 • O jaký typ plné penze máte zájem: vegetariánská strava ANO/NE
 • Veganská strava ANO/NE
 • Dietní omezení ANO/NE a pokud ano jaká?
 • Jaké problémy vás trápí a co chcete na pobytu zpracovávat (úzkosti, strachy, nebo paniky a popřípadě z čeho?).


Vždy prosím mějte na paměti, že je potřeba si vybrat jednu věc, která je pro vás zásadní, nebo nejsilnější, nejdůležitější, na které si budete celý pobyt pracovat.

Pokud máte více problémů a nevíte, jak si vybrat, napište dotaz jako součást přihlášky, nebo se můžete poradit telefonicky s paní Ivanou Hromkovou: 602 806 845.

Velmi rádi vám s výběrem pomůžeme.

 • Přihlášky na pobyt je možné zasílat nejpozději do 31.10 2023

Vaše místo bude rezervované po zaplacení zálohy, která činní 3500 Kč.
Zálohu je možné uhradit nejpozději do 20.9.2023

 • doplatek za pobyt se hradí do 20.10 2023
 • počet míst je omezený, proto doporučuji si své místečko chytit co nejdříve.
 • Minimální počet účastníků pro zahájení pobyt je 10 osob.

Storno podmínky

 • Pokud stornujete svůj pobyt v čase delším jak 3 týdny před samotným pobytem (to znamená do 31.10 2023), vrací se vám celá vámi zaplacená částka.
 • Pokud stornujete pobyt v čase kratším jak 3 týdny před samotným pobytem (to znamená v čase po 31.10 2023), vámi zaplacená částka je nevratná a budou s ní uhrazeny náklady na vaše rezervované místo na chatě.
 • Pokud onemocníte těsně před samotným pobytem, je možnost za sebe najít náhradu

Co s sebou na workshop?

 • karimatky, nebo něco, na čem se vám bude pohodlně sedět při přednáškách (židle, bobky, meditační polštářky…)
 • pohodlné oblečení do chaty
 • oblečení na práci venku
 • pokud vám bývá chladno, pak doporučuji deku na zakrytí při meditaci
 • pokud si chcete přednášky nahrávat, pak doporučuji diktafon, video záznam je možné pořizovat pouze s písemným souhlasem všech účastníků
 • psací potřeby (papíry, pastelky, propisky, tužky…)
 • pokud si budete chtít uvařit kávu, nebo čaj, pak si vezměte takový, který je vašemu srdíčku blízký

Leták k akci

Sdílejte článek:

Facebook
Email
Tisknout

Sdílejte článek: