Logo

Seberozvojový program

Práce s panikou

Paniky a fobie jsou velmi nepříjemné a život omezující stavy. Věděli jste, že fóbie se často projevují skrze panické stavy a tím pádem se dají léčit velmi podobně a úspěšně jako samotné paniky?

Prožívání paniky se váže na silné pohlcení svými vlastními myšlenkami. Topíte se ve své mysli, která vám předkládá negativní, katastrofické či panické scénáře ohledně věcí, situací, lidí nebo zvířat, kterých se bojíte.

Představy ve vaší mysli jsou silné a děsivé a v tu chvíli vám přijdou naprosto reálné a pravdivé. Nedokážete si získat nadhled a rozpoznat, které myšlenky jsou realita, a které jsou jen pouhou iluzí a fikcí.

Jednoduše člověk v panice věří naprosto všemu, co mu jeho mysl předloží. A to není všechno.

K panikám jsou přidruženy velmi silné negativní emoce, které vyvstávají na základě negativních panických myšlenek. Tyto negativní emoce podporují a upevňují negativní myšlenky a cítíte se ještě více polapeni v začarovaném kruhu nepříjemných myšlenek a emocí. K tomu všemu se připojí i fyzické tělo, které začne patřičně reagovat.

Fyzické tělo pak velí člověku uteč, udělej vše proto, aby ses dostal, co nejdále pryč od toho, čeho se bojíš, co ti vadí a co ti je nepříjemné. Je dobře, že se toho bojíš, protože takhle jsi zaručené v bezpečí.

Zasažení panikou se odehrává na rovině mysli, emocí i fyzického těla. V té chvíli pro vás není možné vidět, jak neadekvátně jednáte. Nevidíte, jak moc nereálné jsou vaše představy. Vnějšímu pozorovateli mohou přijít vaše reakce nepřiměřené.

Čím déle člověk trpí neřešenými panikami, tím více svůj život upravuje tak, aby se mohl vyhýbat tomu čeho se bojí. Paniky se bohužel zesilují a člověk ztrácí reálný úsudek, nadhled a často se uchyluje k nalhávání si ohledně svého problému.

Seberozvojový program Práce s panikou se může stát i vaším osobním průvodcem na cestě od paniky ke zdravému a spokojenému životu beze strachu. V programu vedu krok za krokem ženu, která se rozhodla zbavit své paniky z pavouků. V jednotlivých videích můžete podrobně vidět cestu po které jsme postupovali od chvíle, kdy bylo ženě nepříjemné mít krabičku s pavoukem blízko u sebe až po situaci, kdy si pavouka dala na svou ruku.

Celková délka terapie byla 3 hodiny. Pokud byste chtěli takto vedenou terapii zažít na vlastní kůži a léčit své paniky, úzkosti či fóbie více informací naleznete zde.

I když práce s panikou může vypadat jako velmi děsivá, ohrožující a nebezpečná, ve skutečnosti návrat člověka zpět do zdravého života je velmi očistným a krásným procesem. Nakonec ucítíte obrovskou radost z toho, jak se to podařilo a překonali jste sami sebe. Nic není nemožné. Přesvědčení o tom, že je to nemožné vytváří stejná mysl, která vytváří paniky a fóbie, je tedy dobré mysli věřit, že to nezvládnete?

V záznamu z terapie uvidíte, že cesta ven existuje, jen je potřeba se pro ni rozhodnout a jít do toho. Překonat svůj strach a rozhodnout se léčit. Jste vítáni.

Délka: 1h7m

Části: 7

Doporučený čas: Neurčeno