Logo

Workshop: Emoční restart

Co nám říká tento výrok? Vše, co potřebujeme máme už dávno v sobě. Nemusím proto nic dělat, nemusíme se za ničím honit a už nyní lze žít takovým životem, který neponese známky bolesti a utrpení. Všechny pozitivní emoce, které chcete cítit jsou již dávno ve vás a vy je nemusíte hledat jen je potřeba je rozvíjet. Je potřeba si na ně rozvzpomenout a rozciťovat je. A právě o tom, je emoční restart.

Pomůže vám projít skrze negativní emoce, nepopírat je, nepotlačovat je, neignorovat. Pochopit, jak fungují a tím je přestat vnímat jako nepřátele vašeho života. Naučíte se jimi projít na druhou stranu, do úlevy, zlepšení a nového cítění. Když totiž odstraníte všechny překážky, které vám brání v cítění pozitivních emocí, nezbyde nic jiného než pozitivní prožitek ve formě lásky. Vše je návrat do lásky, do původní podstaty duše, tak čisté, krásné a bezpodmínečné. Tak silné a hluboké, která má schopnost měnit vše a léčit vše.

Lásku tvořit nemusíte, ta už ve vás dávno je. Stačí jen odstranit všechny překážky, které byli na cestě životem vytvořeny a které lásce brání. Pro lásku nemusíte nic dělat, putovat za ní, jen hledat vše, co není láska, tyto věci transformovat a být v jejich odstraňování aktivní. I když nám to může trvat třeba celý život, každý krok transformace nás vede do hloubi našeho srdce, k sobě samotným a samotná cesta se pak stává cílem. Už ze samotné cesty máte to krásné. Samotná cesta se pro vás stane posláním a plynoucím zážitkem v pocitech naplnění a spojení.

Emoční restart žena skáče radostí

Když pro nás láska není bezpečná schováváme ji, uzavřeme se před ní a nadále se nechceme otvírat. Dokonce si můžeme začít myslet, že láska zraňuje, že láska bolí, že láska je ten problém ve vašem životě. Z těchto důvodů si volíte do lásky zcela neponořit, nedovolujete si se nechat unášet na vlnách lásky, zkoumat její hloubky, negativní zkušenosti vás uzavřou a stáhnou. Brání vám jít hlouběji do sebe. Negativní zkušenosti potom dále formují naše prožitky a vnímání lásky, učí nás, jak se chovat, abychom byli co nejméně zranění. Určují nám nový směr prožitků a zkušeností, který vede často jiným směrem, než by nás vedla láska. Stáváme se odpojenými, ve svých životech ohroženými našimi myšlenkami, pocity a začneme se sami sebe bát. Bát se toho, jakou sílu emoce mají, začneme se bát toho, co vše je možné cítit a označíme emoce často jako ty, co nás zraňují a jsou nepřátelé života. Pak se snažíme udělat vše proto, abychom je necítili a utekli od nich.

Nejzákladnější a nejsilnější lidské trauma je trauma z nemilovanosti. Jsme zranění, protože jsme ve svém životě od někoho zažili pocit, že nás nemá rád, že nás nemiluje a tato zkušenost se stává tak bolavá a zraňující, že se před jejím opakováním uzavíráme a děláme vše proto, aby se to už nikdy nestalo. Bohužel však skrze traumata spíše, než abychom se léčili, přitahujeme do života podobné zkušenosti, které nám trauma vyzrcadlují a mi jsme nuceni zranění vnímat a cítit opakovaně. Trauma z nemilovanosti je základ všeho, je to základ pro ostatní traumata, dá vzniknout všemu nezdravému v nás. Vše ostatní pak běží už jen v souladu s tímto traumatem. 

Pokud je základní problém trauma z nemilovanosti pak by se dalo říct, že hlavním cílem a úkolem každé živé bytosti je znovu v sobě rozcítit lásku a vrátit se do stavu milovanosti. Milovat sebe, milovat všechny kolem sebe a být milován všemi kolem sebe. Tak nádherný a hluboký cíl, přitom pro většinu lidí tak nesmírně těžký.

O návratu k sobě, návratu do sebelásky je emoční restart, workshopy, které máte nyní před sebou a kterých se můžete účastnit také a být součástí tvoření nového emočního vnitřního prožitku. Můžete se účastnit celého výcviku, nebo jen vybraných částí. V každém víkendu probereme jinou skupinu emocí, pochopíte jejich hloubku, rozcítíte je a můžete si vyzkoušet transformaci. Budete se učit zůstat sami ze sebou i v těch nejtěžších chvílích, budete se učit neopouštět, když prožijete něco negativního. Budete se učit sami sebe podpořit, místo toho abyste se znehodnocovali, potlačovali, ignorovali či popírali, prostě budete se učit milovat se přesně takový, jací jste, bez ohledu na to, co se s vámi děje a co cítíte. Milovat sebe a být ze sebou, se svými emocemi je nejvyšším aktem uvědomění. Je to čistý akt lásky. V tu chvíli se dá mluvit o tom, že jste skutečně našli sebelásku. Budete se učit pouštět do vašeho života přirozeně pozitivní emoce, naplňovat si potřeby a za těmito potřebami se vydávat. Dozvíte se jak emoce souvisí s mnoha oblastmi vašeho života. Například jak emoce souvisí se spánkem, s komfortní zónou, jak vznikají emoce a kde se berou, jaký je rozdíl mezi emocemi a pocity, útěkové strategie od emocí, jak emoce souvisí s myšlenkami, emoce a provázanost emocí ve fyzickém těle, emoce a léky, proč si bráníte cítit pozitivní emoce a mnohé další.

Už se vám stalo, že se vás někdo zeptal, jak se cítíš a vy jste neuměli odpovědět? Nebo se vás někdo zeptal, co chcete, co potřebujete a vy jste nevěděli, nebo jste věděli, ale neuměli toho dosáhnout? Nebo jste se měli rozhodnout co uděláte a nedokázali jste se rozhodnout? Neumíte pojmenovat emoce které cítíte a spíš nad emocemi přemýšlíte? Jste hodně logičtí a často uvězněni ve své mysli, skrze kterou se vše snažíte vyřešit? Trpíte úzkostmi, máte problém se sebeláskou a sebedůvěrou? I pro Vás je emoční restart.

Shrnutí

Začátek výcviku restart emocí: 08.–09.06.2024 / od 9.00 hod – 17.00 hod s polední pauzou

Co vás čeká?

Tentokrát nás čeká seznámení se s emocemi, souvisejícími se strachem.  Tím je například vydešenost, vyplašenost, strachovost, vylekanost a další podobné emoce…

Emoce spojené se strachem jsou na první pohled nejběžnějšími a nejčastější emoce, které lidé ve svých životech zažívají a jen málo který člověk své strachy řeší a dává jim takovou důležitost, aby se o tyto emoce chtěl postarat. Většinou se lidé snaží udělat všechno proto, aby se co nejrychleji přestali bát a tím strach zahnali. Jenže pokud víme jak se strach tvoří, také víme, že z nezpracovaného strachu jsou katastrofické scénáře a z nespracovaných sénářů jsou paniky a to je přesně to, kam většina jít nechce. Pochopením strachu se můžete přestat bát sami sebe, pochopením strachu můžete zažít přesný opak a to je láska. To, čeho se bojíte se snažíte držet daleko od sebe, zatím co to, co máte rádi, chete být blízo toho. Transformace strachů na lásku ja proces, do kterého se můžete přidat i vy. 

Podíváme se na to, proč se lidé bojí emocí, proč se bojí sami sebe, proč se bojí změnit, proč se bojí si důvěřovat, proč lidé mají strach něco cítit a udělají vše proto, aby se nějaké emoci vyhnuli.

Na workshopu se podíváme na podstatu strachů, čeho se ve skutečnosti bojíme, když máme svůj strach zaměřený směrem dovnitř a samozřejmě se naučíme i jak se svými strachy zaměřenými na sebe, pracovat. 

Když se podíváme na to, z čeho všeho můžete mít stach, tak zjistíte, že strachy jsou zaměřené:  

Pro koho je workshop vhodný

Víkend je pro všechny, kteří chtějí více porozumět těmto emocím a stavům, které následně emoce vyvolávají. Emoce se spouští ve chvíli, kdy člověk vnímá situaci jako naprosto bezvýchodnou, má pocit, že neexistuje jiné řešení, nebo úleva od problému, ve kterém se nachází, také se přidává pocit, že se to nikdy nezlepší. Tyto emoce prožívá každý v jiné míře a síle, a to záleží na tom, jaká je příčina těchto emocí.

Ať už vy sami se potýkáte s těmito emocemi právě nyní, nebo byste se o nich chtěli něco dozvědět kvůli sobě, protože víte a znáte jejich sílu a hloubku, nebo by jste si přáli více pochopit lidi, kteří emoce bezmoci prožívají, můžete se přidat s námi na workshop, kde se budeme učit s těmito emocemi citlivě zacházet.

I v těch nejtěžších emocích nemusí být člověk sám, někdy stačí udělat první krok a potom se celý vesmír spojí, aby vám přinesl pomoc a úlevu. Uděláte ten první krok? Přidáte se k nám?

Cena workshopu / víkendu

4.000Kč

Platba předem na účet v CZK: 1184631038/3030

166€

Pro platbu v eurech je možnost využít eurový účet.
Číslo účtu: 1184631054/3030
IBAN: CZ36 3030 0000 0011 8463 1054
BIC: AIRACZPP

V ceně je zahrnuto

V ceně jsou zahrnuty lektorské služby, a to v rozsahu:
  • sobota: 9.00 hod – 12.30 hod, polední pauza, 14.00 hod – 17.00 hod.
  • neděle: 9.00 hod – 12.30 hod, polední pauza, 14.00 hod – 17.00 hod

V ceně není zahrnutý pronájem prostor, který se platí na místě v hotovosti zvlášť za každý víkend.
Pronájem prostor je 850 Kč za víkend, včetně možnosti přespat ve škole na vlastních karimatkách.

Stravování

Lokalita

Ubytování

Přihlášky je možné posílat nejpozději do: 28.05.2024

Přihlášení na workshop

  • Přihlášení probíhá zasláním přihlášky na email: [email protected]
  • V předmětu emailu uveďte: Přihláška – Emoční restart (08.-09.06.2024).
  • V emailu uveďte, prosím, Vaše jméno, příjmení, telefonní číslo.
  • Takto provedenou rezervaci místa je nutné uhradit nejpozději do pěti dnů, od odeslané přihlášky a to celou částkou kurzovného na účet.
  • Po připsání peněz na účet vám bude emailem zaslaná faktura. 

Ostatní termíny konání:

Na každém víkendu budeme probírat jiné typy emocí a z toho důvodu je každý víkend specifický, jedinečný a originální

Info

Pořadatelé si vyhrazují v případě potřeby změnit termín.
Přičemž se zavazují, že v případě změny termínu, budou všichni účastníci s předstihem informováni.

Recenze účastníků

Paní Ivana
Read More
Na Emočním restartu se mi otevřeli dveře k novému vnímání světa a sebe skrz emoce. Vždy jsem byla logicky zaměřený člověk, můj život se z velké části odehrával v hlavě, myšlenkách. Teď, díky workshopu, víc než kdy dřív, vnímám důležitost emocí v životě, jak jsou nezastupitelné, a to i ty negativní, tak pozitivní. Jak není nebezpečné je cítit, naopak vedou do něčeho krásného, nového a pravého. Překvapilo mě, jaký má workshop přesah a hloubku, až do základu podstaty člověka, jak se skrze cítění emocí a práci s nimi učím postupně sebehodnotě, sebe důvěře, sebelásce a taky změny vidím s každým dalším víkendem workshopu. Prožitek je nenahraditelný, a právě na tomto workshopu mám možnost učit se skrz něj, skrze praktické metody a prožitky, a to se mi moc líbí. Všímám si, že už nevnímám některé emoce ohrožující, jako dřív, ale jako pomocníky v hledání mě vlastní cesty, ne té naučené, ale autentické. A s každým workshopovým víkendem, s každou prací s emocemi, se cítím blíž a blíž sobě. Některé emoce jsou pro mě těžší než jiné, a cítila jsem je v mnoha chvílích života. Nejen, že jsem je lépe pochopila, i to, proč jsou pro mě tak těžké, ale učím se, jak s nimi pracovat a co mi mají říct. Je krásný pocit, jak se emoce, co jsem dřív nechtěla cítit, uvnitř mě mění a transformuje a přináší mi do života nový vítr a směr. Mám pro sebe a své emoce víc pochopení a pokory, protože teď cítím, jak mi pomáhají, když se s nimi pracuje správně, když se nepotlačují a neodvádím od nich pozornost. Vnímám je teď díky workshopu nově; jako prostředek pro změnu a velké pomocníky a jako hnací motor ke své autenticitě a do štěstí, do pravdy a otevřenosti k sobě i k druhým. Za to moc děkuji Veru Peškové, která tento workshop vytvořila, protože umění vést lidi s takovou empatií, přesahem, opravdovostí a lidskostí, ke svému vlastnímu já je její jedinečný dar.
Paní Monika
Read More
Měla jsem o sobě představu, že jsem emoční člověk, který se potřebuje jen naučit pracovat s negativními emocemi a ty nějak zvládat. Protože jsou přece špatné a nikdo se nechce cítit špatně. Jenže pořád mi v tom životě něco chybí. Co to asi je..? Zkouším nové věci, zážitky, pořád se něco učím, překonávám a stále to není ono. Postupně při práci u Veroniky zjišťuju, že bez opravdového prožitku, emočního prožitku, je všechno takové poloviční a chybí tam ten.. život. To hlavní, na čem opravdu záleží mi roky unikalo. Osobním rozvojem se zabývám vlastně celý život a teprve teď cítím, jak se mi otvírá moje vnitřní síla a jistota, prožitky, uvědomění, jak dříve zraňující emoce mohou být vlastně motory, které mi umožňují to skutečné propojení sama se sebou, s ostatními, vnímám jejich pozitivní esenci, která mě vede k naprosto jinému vnímání těch emocí, které většinou považujeme za ty dobré. A uvědomění, že to “pozitivní” prožívání bylo vlastně spíš v hlavě a logice, která nikdy nenahradí to opravdové prožívání. Že ta radost nebo blízkost nebo sounáležitost.. že to vlastně nebylo opravdové, vlastně jsem si celou dobu tak nějak namlouvala, že to cítím. Nebylo to naplno. Ale řekla bych, že teprve Veronika mi otvírá oči. Oči, které vidí do nitra, které se nebojí tolik reality, která vždycky není růžová. Ale zahrnuje všechny barvy. A já začínám opravdu cítit. A teda žít. Práce s myslí je krásná a důležitá, ale pokud budu odstrkovat emoce na druhou kolej, budu žít na druhé koleji, ať budu dělat nebo mít cokoliv.. Bezpečné prostředí, kde si můžu dovolit to zkoušet, dělat chyby a potom je opravovat, získat k tomu potřebné informace a být s lidmi, kteří to mají podobně, jsem dříve nezažila. Až Veroniko u tebe. Já za to moc děkuju…
Paní H.
Read More
Tak jsem se rozhodla, že překročím svou komfortní zónu a napíšu ti, vlastně už jenom to, že ti píšu je důsledkem toho, jak workshop skvěle vedeš. Jsem velmi logický člověk, který potřebuje věci pochopit, aby s nimi mohl něco dělat a díky workshopu tomu začínám rozumět a začínám si zvědomovat to, co cítím. Workshop "Emoční restart" je skvěle poskládaný z kombinace pochopení proč + uvědomění si + prožití a sdílení s ostatními. Předtím jsem se neptala svého těla, jak se cítí a řídila jsem se jen tím, co bych měla a co se ode mě očekává. Emoční restart je pro mě provázení k návratu k sobě, učí mě to větší všímavosti, nepopírat svoje emoce, a hlavně cesta, jak si začít užívat života. Jak si říkala na workshopu, když přijde vlna, tak na ní nasedněte a nechte se vést, tak jsem se nechala a jsem ráda, že jsem ti napsala a že email i pošlu 😊. Těším se na další setkání.
T.M.
Read More
Práce s emocemi mi pomáhá EMOČNĚ PROŽÍT moje těžké životní situace a ne před nimi utíkat, jak dřív - ono není kam, vždycky mě to dohnalo a bylo to silnější..
M.K.
Read More
Na emočnom reštarte ma ako prvé veľmi prekvapila jeho atmosféra. Úprimnosť a otvorenosť ľudí tam, a ich ochota zdieľať s nami ostatnými často tak intímne zážitky aj emócie. Každá emócia ktorá tam u kohokoľvek vznikla, bola bezpečne prijatá, a to nielen samotnou Veronikou ktorá emočný reštart vedie, ale čo ma prekvapilo veľmi tak to bolo bezpečné prijatie ostatnými členmi skupiny. Bez akéhokoľvek predošlého dohovoru alebo prípravy, proste bezpečie a prijatie naozaj akejkoľvek emócie a jej prejavu, slzy a pláč neboli výnimkou. Veľkým zážitkom pre mňa bolo tiež rozcíťovanie pozitívnych emócií a zistenie že to naozaj je možné, ale aj plno ďaľších vecí, uvedomení a aha momentov. Z vedenia workshopu Veronikou bolo cítiť že to celé robí s živelnou radosťou. A že jej energia pritiahla do skupiny skvelých ľudí s veľkou odvahou.
Previous
Next